Davet Yazısı

 

Değerli Meslektaşlarımız;

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Türkiye Acil Tıp Derneği, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile 27-28 Ekim 2018 tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenecek olan” Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu” ve “Olağandışı Durumlarda Acil Sağlık Hizmetleri Sempozyumu” na sizleri davet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Günümüzde yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler sağlık çalışanlarının eğitiminde ve mesleki gelişimlerini sürdürmede doğru stratejilerin multidisipliner bir anlayışla uygulanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla çalışma hayatında iş birliği yapan paydaş kurumların bütüncül bir anlayış ve işbirliği içerisinde gerçekleştireceği bu bilimsel şölenin ülkemiz sağlık sistemine önemli katkılarda bulanacağına inanıyoruz.

Alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumlarda; farklı kültür ve coğrafyalardan harmanlanan bilgi ve deneyimlerinin paylaşılarak ülkemizde Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunmayı, yaşadığımız sorunlara karşı da ortak aklı hakim kılmayı hedefliyoruz.

Zengin bilimsel programın yanı sıra, Kalesi ve Hevsel Bahçeleri ile Unesco 2015 Dünya Kültürü Mirası Listesinde yer alan Diyarbakır’ın tarihi dokusu ve doğal güzellikleri de sizleri bekliyor.

Bilginin medeniyet ve hoşgörüyle buluştuğu yerde görüşmek dileğiyle…

 

Prof. Dr. Ersin Aksay

Türkiye Acil Tıp Derneği Y.K. Başkanı

 

Selçuk Evren

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Y.K. Başkanı